Web Sitemiz Yenilendi

 • Telefon
  0312 231 82 02
 • Pazartesi-Cuma
  09:00 - 18:00
 • Adres
  Batı Bulvarı Macun Mahallesi ATB İş Merkezi
  A Blok No: 3 C Blok No : 33
  Yenimahalle,Ankara TÜRKİYE

Mikrobiyoloji Testleri

ISO 11737-1

Bioburden Testi

“Bioburden" terimi, bir üründe ve / veya steril bir bariyer sisteminde bulunan canlı mikroorganizmaların popülasyonunu tanımlamak için kullanılır.

ISO 11737-2

Sterilite Testi

Steril bir tıbbi cihaz, canlı mikroorganizmalardan arındırılmış bir cihazdır


Fiziksel ve Kimyasal Testler

ASTM F1929-15

Paket Sızdırmazlık Testi

Paket sızdırmazlık testi, şeffaf bir malzeme ile gözenekli bir sac malzeme arasında oluşan paket kenar mühürlerinde 50 µm (0,002 inç) telin oluşturduğu bir kanala eşit veya daha büyük bir sızıntıyı tespit etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

ASTM F1980-16

Hızlandırılmış Yaşlandırma Testi

Hızlandırılmış yaşlandırma testi, steril bariyer sisteminin steril bütünlüğü üzerindeki zamanın geçmesinden kaynaklanan etkileri ve bunların bileşen ambalaj malzemelerinin fiziksel özelliklerini hızlı bir şekilde belirlemek için hızlandırılmış yaşlanma protokollerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.

ASTM F2459-18

Yağ-Gres Kalıntı Testi

Yağ-Gres kalıntı testi, sulu veya organik çözücülerle ekstrakte edildiğinde metalik tıbbi bileşenlerden elde edilen kalıntı miktarının kantitatif değerlendirmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.

ISO 2271

Deterjan Kalıntı Testi

Deterjan kalıntı testi, deterjanlarda bulunan anyonik aktif maddenin belirlenmesi amacıyla manuel veya mekanik yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

TS EN 868-5

Paket Mukavemet Testi

Paket mukavemet testi, uygun gözenekli malzemelerden ve steril bariyer sistemleri ve / veya son olarak sterilize edilmiş tıbbi cihazların sterilliğini kullanım noktasına kadar korumayı amaçlayan paketleme sistemlerinin dayanımını kontrol etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

TS EN 868-5

Paket Yapışma Eni Tayini Testi

Paket yapışma eni tayini testi, uygun gözenekli malzemelerden ve steril bariyer sistemleri ve / veya son olarak sterilize edilmiş tıbbi cihazların sterilliğini kullanım noktasına kadar korumayı amaçlayan paketleme sistemlerini kontrol etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Mikrobiyolojik Testler

biyouyumluluk-testleri

İlgili ISO ve ASTM standartlarına göre ; Bioburden,Sterilite gibi Mikrobiyolojik testleri ve Stabilite,Hızlandırılmış Yaşlandırma,Raf Ömrü,Paket Yapışma Eni Tayini,Paket Sızdırmazlık analizlerini akredite bir şekilde laboratuvarımızda gerçekleştirmekteyiz.

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Hizmetlerimiz, testlerimiz ve firmamız hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa sizin ulaşmamız adına telefon numaranızı yandaki kutuya bırakabilirsiniz. Size en kısa süre içinde dönüş sağlayacağız.