Web Sitemiz Yenilendi

 • Telefon
  0312 231 82 02
 • Pazartesi-Cuma
  09:00 - 18:00
 • Adres
  Batı Bulvarı Macun Mahallesi ATB İş Merkezi
  A Blok No: 3 C Blok No : 33
  Yenimahalle,Ankara TÜRKİYE

Biyomekanik Testleri

Biyomekanik testleri, tıbbi cihazların ve ekipmanların geliştirilmesinde kullanılan önemli uygulamalardan bir tanesidir. Tıbbi cihazlar için kapsamlı test gerekir. Kemik, tendon, bağ ve kas gibi dokuların mekanik durumlarını ele alan biyomekanik biyomekanik, mühendislik prensiplerini biyoloji ile bir araya getiriyor. Dokuların mekanik durumları yaş ve biyolojik ve çevresel faktörler gibi farklı koşullara göre değişiklik göstermektedir.

İskelet sisteminin yapı taşlarından biri olan kemikler kompozit malzeme olarak alınır. Su, toplam kemik ağırlığının dörtte birini bir araya getiriyor. Katı fazlar kemiklerin sert hale gelmesini sağlıyor Kemikler kendi kendini onarabilir ya da şekillerini değiştirebilir.

Tıbbi cihazlara yönelik uygulanan biyomekanik testleri günümüzde çeşitli alanlarda aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Biyomekanik değerlendirmeler arasında gerilme ve kesme gibi farklı değerlendirmeler yer alır. Yapılacak her bir test cihazların gerçek durumunu net bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Tıbbi cihazlar geliştirmek için metaller ve alaşımlar, seramikler ve polimerler gibi malzemelerden destek alınmaktadır.

Metalik implantlar 3D kristal yapısına sahiptir. Temel olarak yük taşıma sistemlerinde kullanılmaktadır. Seçilecek olan metalin özelliklerine bağlı şekilde çeşitli testler uygulanır. Biyomekanik testleri avantajları arasında kontrollü bozunma oranları öne çıkar. Sağlık alanında tıbbi cihazların önemi son derece büyüktür. Biyomekanik testleri tıbbi cihazların sağlıklı bir şekilde çalışmalarına yardımcı olan test uygulamalarından bir tanesidir. Günümüzde biyomekanik biliminin alanı her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Özellikle iş güvenliğine olan dikkatin artması nedeniyle biyomekaniğin önemi de gelişmeye başlamıştır. Biyomekanik test aşamaları farklı testler ele alınarak yapılmaktadır. Ülkemizde de biyomekanik testlerine olan ilgi de gelişme göstermiştir. Güvenli bir şekilde biyomekanik testlerinden yararlanmak isterseniz bu sistemlerden yardım alabilirsiniz. Uygun ortamla birlikte kaliteli ve sağlam ekipman kullanımı da önemini burada gösteriyor. Ekipmanların içeriğiyle ilgili faaliyet gösteren biyomekanik beklentilere yanıt veriyor. Günümüzde her tıbbi cihaz biyomekanik testlerine tabi tutulmaktadır. Bu test uygulamaları sayesinde cihazların hizmet hayatı boyunca verimli olması sağlanabilir.

Biyomekanik Testler Nedir, Ne İşe Yarıyor?

biyouyumluluk-testleri

Çağımızda artık tıbbi cihazlara dair hız kesmeden özel üretimler yapılmaya devam edilmektedir.

Her geçen gün farklı bir cihaz ya da üretimlerin açığa çıktığına şahit olabiliyoruz. Tıbbi cihazların kullanılıp kullanılmayacağını değerlendirme konusunda, biyomekanik testler tercih edilir. Böylelikle biyomekanik testlerle kullanımlara dair net bir bilgiye ulaşmak mümkün hale dönüşür. Biyomekanik testler, aynı zamanda tıbbi cihaz yahut ekipmanlara başvurularak gerçekleştirilen işlemlerden biridir. Yapılan bu tür testler sonucunda, cihazın uygun olup olmadığını test etmeye yardımcı olur. Ayrıca cihazla ilgili olarak da herhangi bir sorun olup olmadığının tespit edilmesine yardımcı olacaktır. Dayanma, eğilme, kesme, şekil alma ya da başarısızlığa ne derece uğrayacak olduğu kolayca tespit edilmeye başlanır.

Biyomekanik Testlere Başvurulması

Başvurulacak testlerle birlikte, net bir sonuca ulaşılması da mümkün hale dönüşmeye başlayacaktır. Özellikle de tıbbi cihazlara dair birçok hususta, ne derece işlevsel olduğunun anlaşılmasına yardımcı olacaktır. İmplantların ne derede dayanıklı olduğu ve aynı zamanda aşınma gibi durumlar koyup koymayacağını tespit eder. Biyomekanik testler neden bu denli ihtiyaca dönüşerek başvurulan yollardan biri olduğu düşünülebilir.

Bu testin yapılma nedenlerinden biri, hazırlanacak olan parçanın ne kadar dayanıklı olduğunu görmeyi sağlar. Ayrıca tercih edilecek olan ürüne göre hangisinin daha çok dayanıklı olduğunu ortaya koyar. Testler ise tamamen labaratuvar ortamında sorunsuz şekilde yapılır. Bu sayede yapılan testler sonucunda da implanta dair net bir fikir ortaya koyulmuş olunur.

Biyomekanik Testlerin Kullanımı

Biyomekanik testler, tıp sektöründe şüphesiz en çok başvurulan yollardan biri haline gelmiştir. Çağımızda artık farklı yapıları içeren cihaz veya ekipman üzerinde de denemeler yapılır. Bu testin yapılması ile ekipman üzerinde olası bir sağlık içerecek olumsuz durumun olup olmadığı tespit edilmeye başlanmış olacaktır. Ürüne göre en uygun ve verimli şekilde bir sonucun alınması açısından son derece önemli olacaktır.

Biyomekanik testler ile ekipmanlara dair en kısa süre içerisinde sonuca ulaşılmaya başlanır. Cihazın yapısına bağlı olarak çeşitli incelemeler yapılmaya başlanır. Cihazın yapısı uygun şekilde incelenerek bakılmış olunur.

biyouyumluluk-testleri

Biyomekanik Testlerle Cihaz Kontrolü

Tıbbi cihazların hem performans hem de güvenlik yönünden nasıl bir sonuç ortaya koymuş olduğu oldukça önemlidir.

Biyomekanik testler ile cihaz kontrollerinin sorunsuz şekilde yapılmasını sağlamaya da başlamış olursunuz. Bu sayede biyomekanik testlerle artık ekipmanlarında tam manasıyla nasıl çalışır olduğunu test etmeye başlamış olursunuz. Bu sebepten dolayıdır ki artık biyomekanik testler son derece önem kazanır hale gelmiştir. Özellikle tıp sektöründe bu tarz testlere çok sık şekilde başvurulur. Bu sayede biyomekanik testlere dair cihaz kontrol işlemleri kolaylıkla gerçekleşmiş olur. Cihazların verimlilik kontrolleri de sorunsuz şekilde yapılmış olunur.

Tıp ekipmanların doğal olarak nasıl çalışır olduğu son derece önemli diyebileceğimiz konular arasında yer alıyor. Bu sebepten dolayıdır ki mutlaka tıp cihazlarının işlevsel ve aynı zamanda da sorunsuz şekilde çalışması sağlanmalıdır. İşte tam da bu aşama da ise karşımıza Biyomekanik testler çıkıyor. Yaşanabilecek en ufak sorunlar, tıbbi müdahale işlemlerinin zora girmesine neden olmaya başlayacaktır.

Biyomekanik Testlerin Önemi

Biyomekanik testler son derece önemli olarak ifade edebileceğimiz adımlardan biridir. Öyle ki biyomekanik testler ile artık cihaz ya da ekipman kontrol işlemlerinin yapılması sağlanır. Yeni bir cihaz tasarımı çıktığı zamanda, nasıl bir performans ortaya koyduğu merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkacaktır.

Biyomekanik testler, tıbbi müdahale işlemlerinde bir sorun olmaması açısından son derece önem arz etmektedir. Buna göre sizlerde artık biyomekanik testler aracılığı ile kontrollerin yapılmasını sağlamaya başlayabilirsiniz. Biyomekanik testlerinde kendi içerisinde ayrılan çeşitlerinin mevcut olduğunu söylememiz mümkündür

Biyomekanik Testler Gerekli Bir İşlem Midir?

Yeni bir cihaz çıktığı zaman sonuç olarak o cihazın detaylı şekilde incelenmesi gerekecektir. Burada devreye ise biyomekanik testler giriyor. Buna göre biyomekanik testler ile ürünlerle ilgili olarak ekipmanların incelenmesi yapılır.

Biyomekanik testler aracılığı ile bundan sonra nasıl bir performans ortaya koymuş olduğu test edilmiş olacaktır. Biyomekanik testler, ekipmanların güvenliğinin yanı sıra aynı zamanda performans konusunda da bilgi verir. Biyomekanik test işlemleri, tıbbi cihazlarda sürekli olarak gerçekleşir. Böylelikle sonuçlar daha net şekilde görülmüş olunur.

biyouyumluluk-testleri

Profesyonel Hizmet Garantisi

Biyomekanik testleri hizmeti veren bir firma olarak alanında uzman hizmet vermekteyiz. Elinizde yer alan medikal cihazlarınızın çalışır durumunu kontrol ettirmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Medikal Cihazlarınıza Test Yaptırdınız Mı?

Medikal cihazlar bireylerin hayatlarında ziyadesi ile önem arz etmektedir. Bireyler yaşamları boyunca çeşitli sorunlarla mücadele etmektedir. Bu sorunlardan biri de sağlık sorunlarıdır. Yaşanan sağlık sorunlarına çözüm üreten cihazlardan biri de medikal cihazlardır.

Medikal cihazlar denildiği zaman akla, hastane ve kliniklerde kullanılan cihazlar gelmektedir. Bu cihazlar, doktorların hasta üzerinde kullandığı ve hastalardaki sorunu tespit etmeye yarayan cihazlardır. Dolayısı ile bu cihazların sağlık sektöründeki yeri oldukça önemlidir.

Medikal cihazlar, bireylerin rahatsızlıklarını tespit etme noktasında belirleyici niteliktedir. Doktorların daha rahat bir şekilde teşhis gerçekleştirmesini sağlayan bu cihazların sorunsuz çalışıyor olması gerekmektedir. Aksi takdirde hastanın sorununu tespit etmede eksiklikler yaşanabilir ve bu durum doktoru yanıltabilir.

Medikal cihazların insan hayatındaki ve sağlık sektörümdeki yeri belirtilmiş olduğu gibi yadsınamaz niteliktedir. Bu nedenle medikal cihazların test edilmesi gerekmektedir. Medikal cihazların test edilmesini sağlayan işleme ise biyomekanik testi adı verilir. Biz de biyomekanik testleri hizmeti veren bir firmayız.

Diğer firmalardan farklı olarak alanında öncü hizmet vermekteyiz. En büyük farkımız, teknolojiyi yakından takip ediyor olmamız. Teknolojiyi yakından takip ettiğimiz ve yaşanan gelişmeler neticesinde kendimizi geliştirdiğimiz için son teknoloji testlerle biyomekanik testleri gerçekleştirmekteyiz. Siz de medikal cihazlar satın alacaksanız veya medikal cihazlar satan bir firmaysanız alım ve satım işlemlerini gerçekleştirmeden önce bizimle iletişime geçmelisiniz.

Test Yaptırın, Maddi Ve Manevi Olarak Rahat Edin

Bazı alanlarda dikkatli olmak hem maddi anlamda hem de manevi anlamda kritiktir. Eğer medikal cihazlarınıza biyomekanik testleri uygulamadan satarsanız ya da satın alırsanız bu durumda cihazlarda yaşanan sorunlar nedeni ile maddi anlamda zarara uğrayabilirsiniz. Ayrıca bahsi geçen bu cihazlar bireylerde yaşanan sorunların tespitinde kullanılıyor olduğu için bu işin manevi boyutu da bulunmaktadır.

Her ne kadar göz ardı ediliyor olsa da biyomekanik testleri yaptırmak oldukça önemlidir. Biyomekanik testleri kadar önemli olan bir diğer unsur ise bu testleri yapan firmadır. Biyomekanik testi yapan firma olarak profesyonel hizmet veriyoruz.

Daha Fazla Bilgiye mi İhtiyacınız Var?

Hizmetlerimiz, testlerimiz ve firmamız hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa sizin ulaşmamız adına telefon numaranızı yandaki kutuya bırakabilirsiniz. Size en kısa süre içinde dönüş sağlayacağız.